دشمن دیگر روی آرامش را نخواهد دید

حاج قاسم سلیمانی در نبرد با دشمن و دفاع از مرزهای کشور، ایران را فارغ از جناح ‌بندی‌ها و گرایش‌ها و اعتقادات مردم برای همه ایرانیان امن و آرام می‌خواست.

او از دلبستگی‌های مرسوم و منافع و مواهبی مشابه آنچه نصیب بعضی همرزمان سابقش شده گذشت تا ما به دلمشغولی‌ها و زندگی و روزمرگی هایمان برسیم.

حاج قاسم جنگید تا ما در ایرانِ در امان مانده از خشم و تعصب داعش، گاهی بر سر تعصب‌های بیهوده خشم‌مان را بر سرهم بریزیم.

ایرانی که او زندگی و جانش را فدایش کرد کجاست؟

همان جایی است که با همه کاستی‌ها و خطاهای دولتمردانش، هنوز و همیشه کشورمان است، ایران جایی است که فارغ از تقسیم ‌بندی‌های خودی و غیر خودی، همیشه خود را متعلق به آن می‌دانیم، ایران هنوز برای همه کسانی که بی‌توجه به گذشته و آنچه بر آنان گذشته برای حال و آینده‌اش نگران و دلسوزند و ارزش فداکاری و ماندن دارد و البته ایران جایی است که خیلی از آنها که به هردلیل ترکش کرده‌اند یا به آن پشت کرده‌اند هنوز هم شب‌ها چشم‌های بی‌خوابشان را به یادش و در غربتش‌ تر می‌کنند، حتی اگر صبحش معدودی از آنها امثال مرا متهم به سازش یا ابتلا به سندروم استکهلم کرده باشند!

که البته متهم شدن به سندروم استکهلم را با جان و دل می‌پذیرم و بر سر اعتقادم می‌مانم تا خدای نکرده به سندروم واشینگتن یا بدتر از آن سرطانِ بی‌وطنی مبتلا نشوم.

ایران جایی است که همه آنها که دل در گرو ایران مقتدر و عزتمند دارند به بهانه شهادت حاج قاسم دوباره نقطه‌ای مشترک یافتند، با هر دیدگاه و گرایشی و این همه نه به خاطر منافع شخصی که برای نشان دادن قدرشناسی از نگاهبانان امنیت ملی و به نمایش گذاشتن اوج همبستگی ملی در کنار موضع رسمی حاکمیت گرد آمدند.

اصلاً ایران همان جایی است که حاج قاسم ترسیم کرده بود و برای امنیت و استقلالش می‌جنگید، ایران همان جایی است که او همه دختران و پسران جوانش را بچه‌های خودش می‌دانست.

جای افسوس گاهی آنقدر با هم غریبه شده‌ایم که جمع شدن‌مان حول یک نقطه مشترک حتی خودمان را حیرت زده می‌کند و جای امیدواری که هنوز می‌توانیم جمع شویم تا بدخواهان ایران را بهت زده و عصبانی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست